Bieg na Igrzyska odwołany, sponsor się wycofał

Po zaledwie dwóch sezonach pod znakiem zapytania stanął cykl „Bieg na Igrzyska”. Wszystko przez wycofanie się głównego sponsora, Polbanku.

Centrum Promocji AK-Pol, organizator  zawodów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” poinformowało, że  zawody planowane na 16-18.12.2011 w Szklarskiej Porębie zostają odwołane. Powód: rezygnacja sponsora tytularnego, czyli Polbanku, z dalszego finansowania cyklu.
– W ubiegłym roku decyzję o przeznaczeniu budżetu reklamowego podejmowaliśmy niedługo przed pierwszymi zawodami z cyklu „Biegu na Igrzyska”. W tym roku wyglądało to tak samo. Mamy jednak inne priorytety biznesowe i zdecydowaliśmy się inaczej rozdysponować pieniądze – mówi Kamil Chudzik, dyrektor biura prasowego Polbanku.
Nie chce zdradzić, co „wygrało” z Polbank Cup, ale nieoficjalnie wiadomo, że bank postawił na większą obecność w telewizji.
– Niezmiennie wspieramy jednak Justynę Kowalczyk, naszą kadrę narciarską i Polski Związek Narciarski. Umowa na sponsorowanie Justyny Kowalczyk obowiązuje do końca czerwca 2012 r. Wypełnimy ją i jesteśmy zadowoleni ze współpracy – mówi Kamil Chudzik.
O tym, czy i w jakim kształcie zawody z cyklu „Bieg na Igrzyska” będą rozgrywane w tym sezonie, organizatorzy zdecydują dopiero w pierwszych dniach stycznia.
W „Biegu na Igrzyska” startowała młodzież, skupiona w klubach sportowych. W poprzednim sezonie zawody rozgrywano w Szklarskiej Porębie, Dusznikach, Zakopanem, Wiśle i Tomaszowie Lubelskim. Zawody cieszyły się bardzo dużą popularnością: w niektórych kategoriach wiekowych klasyfikowano nawet po ponad 100 zawodniczek i zawodników.
„Z tej licznej rzeszy młodych sportowców w ciągu najbliższych lat zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy będą reprezentować biało czerwone barwy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2014 i 2018 roku – idea olimpijska jest jedną z najważniejszych w projekcie. Program „Bieg na Igrzyska” ma poprzez zakrojoną na szeroką skalę promocję biegów narciarskich, pomóc w szukaniu największych talentów tej dyscypliny sportu – i taki jest podstawowy cel twórców projektu” – tak o programie pisali organizatorzy.

2 komentarz do “Bieg na Igrzyska odwołany, sponsor się wycofał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *