Bieg Gwarków – reaktywacja

Po rocznej przerwie Bieg Gwarków znów się odbędzie – tyle że w innym miejscu niż dotychczas.

Choć ze względów organizacyjnych Bieg Gwarków w tym roku miał się nie odbyć, to dzięki grupie zapaleńców jeden z najstarszych biegów w Polsce będzie kontynuowany po rocznej przerwie. XXXVI edycja zaplanowana jest na 19 lutego, ale nie – jak w ostatnich latach koło schroniska Andrzejówka – ale w Jugowie koło Sokolica.

Bieg, kojarzony w ostatnich latach raczej z techniką dowolną, będzie teraz miał odsłonę czysto klasyczną. Dystanse to 10 i 20 km.

Na dystansie 20 km są puchary i nagrody finansowe dla zwycięzców, a za II i III miejsce puchary i nagrody rzeczowe. Na głównym dystansie 20 km jest 8 kategorii wiekowych, dla najlepszej trójki w każdej są nagrody rzeczowe.

Start 19.02 o godz. 11 na trasach koło Jugowa. Zapisy poprzez datasport.pl, w siedzibie Aqua Zdroju Wałbrzych ul. Ratuszowa 6 w piątek 17.02 w godz. 10-17, natomiast w miejscu zawodów w sobotę 18.02 w godz. 10-15 oraz w dniu startu przed zawodami w godz. 8-10. Wpisowe wynosi 30 zł (do 18.02 włącznie), a w dniu startu wynosi wpisowe 60 zł.

Regulamin biegu>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *