Bedřichovský Night Light Marathon tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców

Nocny bieg narciarski po czeskiej stronie Gór Izerskich został dziś potwierdzony, jednak prawdopodobnie odbędzie się na nieco zmienionych warunkach.

W Czechach obowiązuje stan wyjątkowy od końca listopada (na razie przez 30 dni), dlatego nie było pewne, czy zaplanowany na 7 i 8 stycznia Bedřichovský Night Light Marathon rzeczywiście się odbędzie.

Organizatorzy podali dziś, że zawody są potwierdzone i planowany jest start falowy w grupach liczących po 100 biegaczy. Taki jest bowiem limit dla imprez masowych w Czechach. Jak dodano, trwają rozmowy z władzami sanitatnymi i niewykluczone, że będzie możliwy start masowy (listy startowe i tak nie są duże – w biegach najdłuższych limity to 300 osób).

Co ważne, w zawodach będą mogli wziąć udział tylko biegacze z certyfikatem, świadczącym o szcepieniu oraz ozdrowieńcy. Na nic zda się wykonywanie testów.

Na starcie/mecie będą dostępne szatnie dla zawodników oraz punkty do smarowania nart.

Bedřichovský Night Light Marathon to pierwszy etap cyklu Ski Tour, w skład którego wchodzi m.in. Jizerska 50, zawody, w których rokrocznie bierze udział kilka tysięcy osób.

Więcej o zawodach w Bedrichovie

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *