Austriacki biegacz zawieszony za doping

Harald_WurmHarald Wurm, austriacki biegacz narciarski, został tymczasowo zawieszony przez tamtejszą federację ze względu na toczące się śledztwo ws. przyjmowania dopingu.

O sprawie pisaliśmy już we wrześniu>> Wtedy chodziło jednak przeszukanie mieszkania biegacza przez policję, brakowało natomiast oficjalnego potwierdzenia czego sprawa dotyczy.

Teraz już wiadomo, że podejrzenia dotyczą przyjmowania dopingu przez 31-latka (źródło>>), choć informacje wciąż są szczątkowe. Austriacka federacja wie jednak na tyle dużo, że zdecydowała o tymczasowym zawieszeniu zawodnika, a  trener kadry Gerald Heigl czasowo ustąpił ze stanowiska do czasu wyjaśnienia sprawy.

Heigl zaprzecza, by był w jakikolwiek sposób zamieszany w „szprycowanie” sprintera.

Harald Wurm ma 31 lat. W zawodach Pucharu Świata debiutował w 2002 r. i do tej pory wystąpił w nich 50-krotnie. W 2006 r. jako młodzieżowiec zdobył złoty medal mistrzostw świata juniorów i U-23 w Kranju na dystansie sprinterskim.

Przed ponad rokiem wybuchł w Austrii skandal dopingowy Johannesa Duerra, który był trzeci w Tour de Ski w 2014 r., a na przyjmowaniu EPO przyłapano go w trakcie igrzysk w Soczi.

Za  nieco ponad 3 lata w Seefeld odbędą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *