Anna Staręga trenerem-koordynatorem w biegach narciarskich

Komisja konkursowa Polskiego Związku Narciarskiego wybrała Annę Staręgę na trenera-koordynatora w dyscyplinie biegi narciarskie.

Taka decyzja dla obserwatorów dyscypliny nie powinna być zaskoczeniem. Córka przewodniczącego Komisji Biegów PZN Grzegorza Staręgi i siostra naszego najlepszego sprintera Macieja Staręgi jeszcze w minionym sezonie startowała w mistrzostwach Polski, a na trasy biegowe wróciła po kilkuletniej przerwie. Pełniła też funkcję asystenta delegata technicznego PZN na krajowych zawodach, w tym na wspomnianych mistrzostwach Polski. Ma 30 lat, jest trenerem personalnym i trenerem biegów narciarskich, ale do tej pory nie pełniła żadnej funkcji w klubie czy kadrze. Jako zawodniczka była członkiem kadry narodowej. W zawodach Pucharu Świata startowała tylko dwa razy – w 2012 r. w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach, gdzie zarówno w sprincie łyżwą, jak i na dystansie 10 km techniką klasyczną zajęła 57 lokatę.

W ostatnich dniach Anna Staręga wraz z trenerem kadry A-mix Januszem Krężelokiem przeprowadzała testy sprawnościowe i wydolnościowe na kandydatach do kadry juniorów. To właśnie nad nimi będzie sprawować pieczę – z 19 kandydatów ma być wybranych dziesiątka, która będzie szkolona pod okiem trenerów w okręgach.

Kamil Zatoński

Czytaj także: Duże zmiany organizacyjne w kadrach PZN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *