Andersson i Persson wygrali Valadalsrennet

Szwedzi: Ebba Andersson i Emil Persson zwycieżyli w kolejnym etapie cyklu Visma Ski Classics.

Bieg w Szwecji zastąpił w kalendarzu norweski Birkebienerrennet. Do pokonania był ten sam dystans: 54 km stylem klasycznym.

Ponieważ Puchar Świata zakończył się wcześniej, niż planowano (w ten weekend miała się odbyć próba przedolimpijska w Pekinie), to w Valadalen pojawiło się kilku zawodników ze światowego topu – m.in. Szwedka Ebba Andersson, jej rodacy Jens Burman i William Poromaa oraz Brytyjczyk Andrew Musgrave.

Andersson w biegu pań (wystartowały 2 godziny przed panami) niemal do końca walczyła o zwycięstwo z Emilie Fleten. Ostatecznie pokonała ją o 7 sekund. Trzecia była Lina Korsgren, zwyciężczyni Biegu Wazów sprzed dwóch tygodni. Szwedka dogoniła Slije Theodorson, która jako jedyna w czołówce biegła na nartach ze smarem na trzymanie i okazalo się to przez sporą część dystansu dobrym rozwiązaniem.

Wśród mężczyzn kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się na finiszu, na którym najmocniejszy był lider cyklu – Emil Persson. Na podium stanęli także Andreas Nygaard oraz Oskar Kardin.

Tord Asle Gjerdalen, zwycięzca Biegu Wazów, był piąty. W biegu nie wystąpił natomiast Rosjanin Ermił Wokujew, wicelider cyklu.

W niedzielę w Valadalen bieg na 64 km, a za tydzień finał – bieg na 100 km w Are.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *