Amatorzy też mają swój Tour

Startbild_02_www.photo-austria.atW Austrii u podnóża lodowca Dachstein od piątku trwa 5. Tour de Ramsau.

Nie jest to na pewno zima stulecia, ale w Alpach śniegu jest na tyle, że można bez większych problemów organizować biegi masowe.

W Austrii od piątku trwa 5. Tour de Ramsau, na który składają się piątkowy prolog na dystansie 2 km techniką dowolną, sobotni bieg na 25 km, również łyżwą oraz niedzielny bieg pod górę na dystansie 10 km, w trakcie którego trzeba pokonać przewyższenie 480 m.

W prologu najszybszy był Czech Petr Novak, znany polskim kibicom z wygranych w Biegu Piastów, który wyprzedził Niemca Andy’ego Garstenbergera o 5 sekund i o 5,3 sekundy Austriaka Merlina Lieberera.  Wśród pań najszybsza była Czeszka Martina Stursova. Jedyny Polak w stawce – Kamil Zatoński – miał 69. czas.
WYNIKI

W sobotnim biegu długim, w którym mogli brać udział także biegacze niestartujący w Tourze, również zwyciężył Czech Petr Novak (59:14.9), który na mecie minimalnie wyprzedził rodaka Martina Koukala, mistrza świata z Sapporo na dystansie 50 km (59:15.6). Kamil Zatoński zajął 196. miejsce (1:20:12).
WYNIKI

Zawodnicy rywalizowali również w biegu na dystansie 25 km techniką klasyczną. W nim najszybszy był Austriak Manuel Hirner, który zanotował czas 1:09.45. Piąty, ze stratą 1:06.9 finiszował Bogusław Gracz.
WYNIKI

Z okazji do pościgania się skorzystali przebywający na zgrupowaniu w Ramsau młodzieżowi reprezentanci Polski, którzy wystąpili w biegu na 10 km techniką dowolną. Walkę o zwycięstwo stoczyli Konrad Motor z Tomaszem Garbieniem. O włos lepszy był ten pierwszy, a w czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Bartłomiej Rucki (5.) i Wojciech Suchwałko (8.). Najlepszą z kobiet okazała się Magdalena Kozielska, która wyprzedziła Marzenę Maciulewicz i Austriaczkę Eveline Evarter. Czwarta była Emilia Romanowicz, a piąta Karolina Trzaska.
WYNIKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *