Amatorzy na start!

biegówki zdjęcie salzburgW weekend pierwsze zawody narciarskie dla amatorów.

Szalejący przed tygodniem orkan Ksawery wystraszył organizatorów XIV Biegu Barbórkowego „Pierwszy Śnieg” w Jakuszycach. Zdecydowali się oni przenieść zawody na sobotę 14 grudnia i właśnie tego dnia oficjalnie zainaugurowany zostanie w Polsce sezon w biegach narciarskich dla amatorów.

Bieg na dystansie 7 km techniką klasyczną rozpocznie się o godz. 11, a zgłoszenia będą przyjmowane w biurze zawodów od godz. 9.

Regulamin zawodów

W niedzielę premierowe zawody na trasach na Polanie Chotarz (po wschodniej stronie ul. Nędzy-Kubińca) –  Puchar Kościeliska na dystansach 5 i 10 km technika klasyczną. Numery startowe będą wydawane między godz. 8 a 10.30. Start o 11. Wyniki imprezy zaliczane będą do reaktywowanego Pucharu Polski Amatorów PZN.

Okazję do pierwszego sprawdzianu będą też mieć mieszkańcy wschodniej Polski – w niedzielę w Tomaszowie Lubelskim bieg narciarski „Pierwszy Śnieg”. Start na stadionie OSiR Tomasowie. Obowiązuje technika dowolna, a zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej będą mieli do pokonania od 500 metrów do 6 km.

Regulamin biegu Pierwszy Śnieg

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *