Alpen Cup w Szwajcarii: wyniki Polaków

Większość reprezentantów Polski sprawdziła formę w zawodach Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Goms.

W sobotę zawodnicy – juniorzy i seniorzy – rywalizowali w biegach sprinterskich techniką dowolną, w niedzielę – w biegach na dystansach (również „łyżwą”).

W sprintach najlepszy wynik osiągnął Maciej Staręga, który doszedł do półfinału, a ostatecznie został sklasyfikowany na 10 pozycji. Zawody wygrał Rosjanin Artiom Malcew.

Pozostali nasi zawodnicy wypadli słabo – Dawid Damian zajął 95 miejsce, a Michał Skowron 109 w stawce 112 biegaczy.

Wśród kobiet zwyciężyła szwajcarka Nadine Faehndrich, a Polka Magdalena Kobielusz zajęła 37 miejsce.

Wśród juniorów najwyższą – 16 pozycję – zajął Robert Bugara, 25 był Sebastian Bryja, a 28 Piotr Sobiczewski. 37 był Artur Bożek, 44 Bartosz Cielniak, a 49 Łukasz Gazurek.

Juniorki wypadły podobnie – najwyższą, 16 lokatę zajęła Anna Berezecka, 19 Zuzanna Fujak, 22 Ewelina Kołodziej, 34 Oliwia Buśko, a 43 Laura Legierska.

W niedzielę w biegu na 5 km F najlepiej z naszych kadrowiczek wypadła znów Anna Berezecka, która zajęła 22 miejsce. W 30-tce znalazły się jeszcze Oliwia Buśko (26) i Zuzanna Fujak (30).

W biegu juniorów na 10 km F 12 pozycję zajął Sebastian Bryja, 13 był Robert Bugara, a 16 Łukasz Gazurek. W 30-tce zmieścił się jeszcze Bartosz Cielniak (26).

Do 30-tki nie udało się natomiast wejść ani Magdalenie Kobielusz (była 49 na 55 sklasyfikowanch biegaczek), ani seniorom – Kamil Bury był 36, 61 Maciej Staręga, 82 Dawid Damian, a 94 Michał Skowron.

Bieg na 15 km F wygrał Artiom Malcew, przed rodakiem Denisem Spicowem, a trzeci był 21 letni Austriak Mika Vermeulen, który na co dzień trenuje w Norwegii. W biegu po raz pierwszy w szwajcarskich barwach zaprezentował się Ilja Czernousow (do niedawna Rosjanin), ale zajął odległe, 51 miejsce.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *