7. Letni Bieg Piastów – wyniki

Fot: Jacek Deneka, Bieg Piastów

Ultramaraton wygrali Miłosz Sześniewski i Ewa Ardelli, a półmaraton Jacek Sobas i Karolina Obstój. Na listach wyników nie zabrakło narciarzy.

Należący od lat do krajowej czołówki w biegach górskich Miłosz Szcześniewski był zdecydowanym faworytem i nie zawiódł, ale – jak przyznał na mecie – nie było to spacerek, gdyż czuł oddech na plecach Łukasza Wyrozębskiego i musiał się mocno napracować, by utrzymać pozycję lidera do końca.

Wśród pań pasjonującą walkę stoczyły Ewa Ardelli i Sylwia Telatyńska. Zmieniały się na prowadzeniu i dopiero w końcówce pierwsza z nich zdołała osiągnąć przewagę. Półmaraton należał do pary (także w życiu osobistym): Jacek Sobas i Karolina Obstój. Zwyciężyli w Letnim Biegu Piastów po raz kolejny.

Wyniki 7 Letniego Biegu Piastów (24.08.2019) Jakuszycki Ultramaraton (50 km)

3. Katarzyna Bernat 4:33:06

Jakuszycki Ultramaraton ukończył 340 osób, w tym 66 kobiet.

3. Jagoda Durkalec 1:47:11
    Jakuszycki Półmaraton ukończyło 430 osób, w tym 169 kobiet.

Specjalnie z Berlina na ultramaraton przyjechał Waldemar Witulski – zwycięzca zimowego Biegu Piastów w 1984 i 1987 roku. Zajął 11 miejsce z czasem 4:12:29. 25 był Władysław Olszowski, znany z dobrych wyników w biegach narciarskich zimą i na nartorolkach. Jego wynik to 4:32. W pierwszej 50-tce znajdziemy jeszcze Ireneusza Rabskiego (4:48:37) i Artura Osydę (4:49:05).

Nazwiska znane z zimowych zawodów znaleźć można też w wynikach Jakuszyckiej 11-tki, biegu niedzielnego na dystansie 11 km. Wygrał go Krzysztof Tsirch, drugi był Jacek Sobas, trzeci – Bartosz Roskosz, a wśród pań zwyciężyła Elżbieta Kowalewska. Tuż po niej (na 14 miejscu OPEN) na metę przybiegł Kuba Mroziński, na 10 pozycji finiszował natomiast Tomasz Chudzikiewicz. Obaj to instruktorzy biegów narciarskich i czołowi amatorzy. 20 byl Patryk Mazurek, 30 OPEN Monika Judka, a 46 Mieczysław Skowron.