67 Polaków na starcie Jizerskiej 50

W biegu głównym wystartuje 4 tys. zawodników. Warunki na trasach są znakomite.

Po raz pierwszy w historii wyprzedano wszystkie numery startowe na imprezę, zaplanowaną na 7-9 stycznia. W niedzielę, w odbywającym się już po raz 44. w biegu głównym na 50 km stylem klasycznym weźmie udział 4 tys. zawodników, w tym 67 narciarzy z Polski. Tego samego dnia odbędzie się też bieg na 25 km, również stylem klasycznym. W piątek 7 stycznia 500 zawodników wystartuje z kolei na dystansie 30 km stylem dowolnym.

Pogoda w Bedrzichowie i położonej nieopodal Jizerce sprzyja narciarzom, lubiącym mróz: leży około 100 cm śniegu, a temperatura w dzień oscyluje wokół -10 stopni C.

Aktualne warunki pogodowe na stronie Jizerskiej 50 >>

Przed rokiem po pasjonującym finiszu Jizerską 50 wygrał Szwed Oskar Svaerd, który o 0,2 s wyprzedził Norwega Thomasa Alsgaarda i reprezentanta gospodarzy Stanisława Rezaca.

Najlepszy z Polaków – Ireneusz Pawlak – zajął 249. miejsce.

Dwa dni wcześniej w Bedrichowskiej 30-tce trzecie miejsce na podium przypadło Tomaszowi Kałużnemu. Wygrał Czech Jiri Rocarek.

Dla zawodników tradycyjnie dostępne będą usługi serwisowe. Za 50 CZK (8 zł) na stanowisku firmy Swix będzie można posmarować narty najwyższej klasy parafinami i smarami. Smarowanie uniwersalnymi specyfikami będzie dostępne za darmo.

Jizerska 50 wchodzi w skład cyklu Worldloppet, nowego cyklu długodystansowych biegów narciarskich Ski Classics , a także czeskiego serialu Ski Tour.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *