28 grudnia oficjalne otwarcie tras w Zakopanem

Budowa tras w Zakopanem Fot: COS

Zawodów Slavic Cup za tydzień nie będzie, ale za trzy tygodnie nastąpi oficjalne otwarcie zmodernizowanych tras biegowych w COS OPO Zakopane.

Nie 30 października, jak wcześniej planowano, nie na zawody Slavic Cupu, które miały się odbyć w drugi weekend grudnia, ale 28 grudnia – to data oficjalnego otwarcia tras w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Trasy zmodernizowano kosztem 15 mln zł.

Dostępne będą pętle o długości od 1300 do 3750 metrów, a ta o długości 2500 m będzie oświetlona i naśnieżana.
– Trasy śnieżne i nartorolkowe są niezbędne w procesie szkoleniowym – tak w sezonie jesiennym i zimowym, jak i letnim. Dostępność ich na miejscu spowoduje, że nie będzie takiej potrzeby poszukiwania alternatywnych miejsc za granicą. Dodatkowo trasy te będą oświetlone, więc treningi będą mogły się odbywać także w godzinach popołudniowych, co jest szczególnie istotne zimą. Oddanie tras do użytku bez wątpienia będzie dla nas wielkim świętem – podkreśla dyrektor COS OPO w Zakopanem Sebastian Danikiewicz, cytowany na stronie cos.pl.

Obecnie warunki do biegania w Zakopanem są skromne, a do dyspozycji biegaczy – jak relacjonuje Arkadiusz Posiadała z UKS Rawa Siedlce – jest „ośla łączka” , gdzie pętelka ma długość kilkuset metrów.

https://www.facebook.com/UKS-Rawa-Siedlce-212300812143624/

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *