2. Kaiser Maximilian Lauf już zaplanowany

Kaise Maximilian Lauf start14 i 15 stycznia 2017 r. odbędzie się druga edycja Kaiser Maximilian Lauf, biegu z cyklu Ski Classics.

W tym roku bieg zorganizowano w austriackim Seefeld naprędce, bo w położonym nieopodal Ettal i Oberammergau było zbyt mało śniegu, a za dużo wody, by mógł się odbyć Koenig Ludwig Lauf. W Kaiser Maximilian pobiegła elita na dystansie 60 km, a amatorzy w biegu towarzyszącym ścigali się na dystansie 20 km.

W 2017 r. wszystko ma być już z większą pompą, a o tym, że organizatorzy ostro zabrali się do pracy, świadczy to, że już wiadomo nawet, po jakiej trasie mają pobiec narciarze.

Data zawodów to 14 i 15 stycznia 2017 r. Co ciekawe, według kalendarza Worldloppet, 15 stycznia odbyć się ma Jizerska 50, zaliczana do tej pory do Ski Classics. Czy wypadnie z cyklu, czy data jeszcze się zmieni, czas pokaże, ale na pewno sprawy naszym południowym sąsiadom nie ułatwia to, że w ciągu ostatnich trzech sezonów bieg raz odwołano, raz skrócono o kilka km, a raz – w mijającym sezonie – elita biegała 15 kółek po 3 km.

W programie Kaiser Maximilian Lauf jest sobotni bieg na 60 km techniką klasyczną i niedzielny na tym samym dystansie, tyle że techniką dowolną. Trasa wiedzie z Seefeld do Unterleutasch i z powrotem, a jej poglądowy profil można zobaczyć w załączonym pliku.

KaisermaximilianLauf

Kamil Zatoński

1 komentarz do “2. Kaiser Maximilian Lauf już zaplanowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *