1 września startuje Puchar Polski w biegach na nartorolkach

Inauguracyjne zawody odbędą się w Jeleniej Górze. Po raz pierwszy ścigać się będą mogli także amatorzy.

Polski Związek Narciarski dostrzegł rosnącą popularność biegów na nartorolkach i zdecydował, że w tegorocznej edycji Pucharu Polski obok zawodników zrzeszonych będą mogli wystartować także amatorzy. Ich wyniki nie będą jednak uwzględniane w klasyfikacji generalnej.

Pierwsze zawody odbędą się 1 i 2 września w Jeleniej Górze (dokładne miejsce będzie podane w poźniejszym terminie). W sobotę Mistrzostwa Jeleniej Góry na dystansie 3 km, w niedzielę – Mistrzostwa Karkonoszy i bieg pod górę na dystansie 2,3 km. Obowiązywać będzie technika dowolna, a zawodnicy mają startować na własnym sprzęcie. Dozwolona średnica kółek to 10 cm. Starty będą interwałowe, pierwsze – od godz. 10.00.

Zgłoszenia na formularzu PZN (do pobrania http://www.odzn.pl/zgloszenia) należy wysłać na adres biuro@odzn.pl do 30 sierpnia do godz. 17.

W przypadku startu tylko w jednym dniu zawodów należy zamieścić stosowną informację w zgłoszeniu, przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone przez organizatora drogą elektroniczną.

Należy mieć kask i okulary, a za ubezpieczenie startujący odpowiada osobiście.

Zawody zostaną rozegrane bez względu na warunki atmosferyczne. Opłata startowa to 15 zł za dzień startu. Uiścić ją będzie można gotówką przed startem.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski 8 września w Tomaszowie Lubelskim, 15 września w Bystrej, dzień później w Istebnej, a finałowe 22 września w Marklowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *